Neznám/nepamatuji si heslo

Neznáte heslo ke školnímu účtu

Při vytvoření nového školního účtu se vygeneruje i počáteční heslo. Jednotlivé skupiny uživatelů získávají přihlašovací údaje odlišně.

Pokud je Váš školní účet obnoven za méně než 6 měsíců (např. 3 měsíce nemáte pracovní dohodu), tak se heslo nemění. Pokud je přerušení delší (např. student si dá mezi bakalářským a magisterských studiem rok pauzu), tak se obvykle při obnovení účtu vygeneruje nové počáteční heslo.

Nepamatujete si heslo ke školnímu účtu

Při zapomenutí hesla ke školnímu účtu máte následující možnosti obnovení:

 • Zajít na nejbližší pracoviště podpory uživatelů s identifikační kartou (případně s jiným dokladem totožnosti s fotografií). A zde Vám nastaví dočasné heslo. Máme tři pracoviště podpory uživatelů:
 • Použijte funkci Obnovení hesla v InSIS. Možnost obnovení hesla si musíte dopředu nastavit.
 • Kontaktovat správce/administrátora Vaší skupiny uživatelů. Obvykle od něho získáváte i přihlašovací údaje.
  • Zaměstnanci mohou kontaktovat fakultního SIFa pro nastavení dočasného hesla.
  • Programy celoživotního vzdělávání (různé kurzy a vzdělávací programy, např. DPS, IOM, U3V) mají obvykle svého administrátora, který může nastavit dočasná heslo účastníkům.
  • Programy pro zahraniční studenty mají obvykle též své administrátory s právem nastavit dočasná hesla.
  • Uživatelé s externí rolí – pokud jsou přiřazení k fakultě/katedře, tak jim může pomoci fakultní SIF. U některých rolí (např. externí čtenáři či externí koordinátoři pobytů) jsou administrátoři, kteří pomohou.

Heslo nastavené jinou osobou (na podpoře uživatelů, administrátor programu, …) je platné 14 dní. V InSIS si nastavte své nové heslo.

Obnovení hesla ke školnímu účtu

Na přihlašovací stránce InSIS je k dispozici možnost obnovení zapomenutého hesla. Nejdříve ale musíte nastavit bezpečnostní údaje pro obnovení hesla. Ty lze nastavit po přihlášení – tj. možnost obnovení hesla musíte aktivovat dopředu, ne až situaci, kdy se nemůžete přihlásit.

Aplikaci Bezpečnostní údaje pro obnovení hesla najdete ve skupině Nastavení informačního systému. Zadáváte bezpečnostní otázku a externí e-mailovou adresu, na kterou Vám při obnovení hesla dorazí zpráva s instrukcemi pro obnovení. Zadané údaje byste si měli pamatovat – nejlépe uložit do nějakého správce hesel.

Neznáte/nepamatujete si heslo k eduroam/VPN

Pro eduroam/VPN neexistuje počáteční heslo – heslo si musíte sami nastavit, jinak nemůžete eduroam či školní VPN používat.
Heslo pro eduroam/VPN nastavíte na stránce https://eduroam.vse.cz/heslo/. Při změně hesla si na adresním řádku prohlížeče zkontrolujte, že jste na webu eduroam.vse.cz. Pro nastavení/změnu hesla musíte znát své heslo ke školnímu účtu.

Heslo pro eduroam/VPN si můžete kdykoliv změnit. Tím vyřešíte i zapomenuté heslo.

 • Autor: Luboš Pavlíček
 • Vytvořeno:
 • Poslední aktualizace: