Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Složka Nepotřebné (Clutter)

Funkce Nepotřebné přemísťuje zprávy s nízkou prioritou z Doručené pošty do složky Nepotřebné. Na základě analýzy Vašeho předchozího vyřizování dopisů se snaží oddělit zprávy, které budete pravděpodobně ignorovat či které obvykle vyřizujete později. Díky tomu se můžete soustředit na vyřizování prioritních dopisů. Také můžete ušetřit čas tím, že dopisy s nízkou prioritou budete vyřizovat ve volnějších chvílích. Dalším přínosem je, že se Vám na mobilní telefony stahuje jenom část pošty - pouze dopisy ze složky Doručená pošta.

Složku Nepotřebné ocení hlavně Ti, kterým chodí desítky či stovky dopisů denně a zatím si nevytvořili pravidla pro třídění do vlastních složek. Funkce Nepotřebné se spouští na příchozí dopisy až po kontrole příchozí pošty na SPAM a po provedení Vašich pravidel.

Jak vypnout/zapnout funkci Nepotřebné
Jak učit funkci Nepotřebné
Články a odkazy

Jak vypnout/zapnout funkci Nepotřebné

Složku Nepotřebné není možné zrušit. Můžete pouze zapnout/vypnout funkci Nepotřebné, tj. zda se má příchozí pošta analyzovat a méně prioritní dopisy zařadit do složky Nepotřebné. Nastavení lze udělat pouze přes webové rozhraní. Přes ozubené kolečko na horní liště otevřete Možnosti. V nově otevřené stránce v levém sloupci pod poštou klikněte na volbu "Nepotřebné":

 o365-nepotrebne

Nyní může funkci zapnout (Oddělovat položky identifikované jako nepotřebné) či vypnout (Neoddělovat položky identifikované jako nepotřebné).

Jak učit funkci Nepotřebné

Funkce Nepotřebné zprávy od některých lidí (nadřízení, podřízení, ...) vždy považuje za prioritní a umístí je do složky Doručená pošta.  U ostatních dopisů si všímá kdo je odesílatelem, zda jste jediným příjemce, jaká je nastavena důležitost dopisu a dalších atributů. Na základě Vašeho vyřizování obdobných dopisů v minulosti (zda jste je četli, zda jste si s odesílatelem vyměňovali dopisy, zda jste obdobné dopisy nepřeskakovali při vyřizování pošty) se funkce Nepotřebné rozhodne, jestli je nová příchozí zpráva potřebná nebo ne.

Funkce Nepotřebné se neustále učí a přizpůsobuje Vašim zvykům. Může několik dní či týdnů trvat, než se přizpůsobí Vašim představám. Můžete ale funkci Nepotřebné pomoct, aby se Vaše preference naučila rychleji:

  • Když uvidíte zprávu, která se do složky Nepotřebné dostala omylem, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte Přesunout do složky Doručená pošta.
  • Pokud naopak uvidíte e-mail s nízkou prioritou v doručené poště, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte Přesunout do složky Nepotřebné.

Přesouvat dopisy můžete ve webovém rozhraní, v Outlooku i v jiných poštovních klientech.

Články a odkazy

 


Translate »