Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Mezi spamem jsem našel regulérní dopis. Co s tím?

Detekce spamu používá heuristické a pravděpodobnostní metody, může se stát, že regulérní dopis je označen jako spam (falešně pozitivní případy). Je vhodné občas zkontrolovat složku Nevyžádaná pošta.

Máte schránku v InSIS

Poštovní aplikce v InSIS neposkytuje nástroje pro řešení chybně zařazených dopisů. Je potřeba upravit nastavení na centrálním mailserveru - pošlete žádost o nápravu na postmaster@vse.cz.

Můžete též zkusit ovlivnit heuristické filtrování na centrálním mailserveru - uvedený dopis přepošlete na adresu nospam@vse.cz.

Máte schránku v Office 365

V Office 365 řadí dopisy do složky "Nevyžádaná pošta" server. Některé dopisy může zařadit i Outlook (klient).

Kontrola pravidel a seznamu blokovaných odesílatelů

Nejdříve zkontrolujte:

  • Zda nemáte vlastní pravidlo, které by uvedený dopis umístí do složky nevyžádaná pošta.
  • Zda nemáte odesílatele na seznamu blokovaných odesílatelů:
    • o365-blokovani-odesilateleV Outlooku na záložce Domů horní lišty rozklikněte menu "Nevyžádaná pošta" a vyberte položku "Možnosti nevyžádané pošty". Nyní zkontrolujte položky na záložce "Blokovaní uživatelé".
    • Ve webovém rozhraní se na seznam blokovaných uživatelů dostanete přes Možnosti. Ve skupině "Pošta" rozbalte podskupinu "Účty" a v nich "Blokovanání nebo povolení".

Seznamy bezpečných příjemců

Bezpeční odesílatelé a příjemci jsou domény a osoby, které se nemají přesměrovat do složky Nevyžádaná pošta. Existují následující seznamy:

  • bezpeční odesílatelé - o365-blokovani-odesilatelulze zařadit konkrétní adresy (Nikdy neblokovat odesílatele) či celé domény (Nikdy neblokovat doménu odesílatele). Za bezpečné odesílatele se též považují adresy uvedené ve Vašich kontaktech (toto lze zrušit).
  • bezpeční příjemci - v případě dopisů rozesílaných přes distribuční skupiny, můžete adresy těchto skupin přidat do seznamu bezpečných příjemců (Nikdy neblokovat tuto skupinu nebo seznam adresátů). Lze nastavit/spravovat pouze v Outlooku.

Tyto seznamy poskytují rychlé řešení pro dopisy chybně zařazené mezi nevyžádanou poštu..

Ovlivnění automatické detekce

Pokud byl dopis za spam označen na centrálním mailserveru (v předmětu dopisu je řetězec *****SPAM!*****), pošlete žádost o nápravu situace na postmaster@vse.cz s popisem situace.

Pokud byl dopis jako spam označen při antispamové kontrole prováděné firmou Microsoft, tak se můžete pokusit ovlivnit jejich heuristickou analýzu (jejich bayesovský filtr). Přihlašte se k webovému rozhraní, ve složce Nevyžádaná pošta najděte příslušný dopis a v kontextovém menu vyberte, že se nejedná o nevyžádanou poštu:

o365-neni-spam

Obdobná volba existuje i v Outlooku, ale z něho se nepošle upozornění firmě Microsoft, tj. neovlivní se jejich heuristická analýza.


Translate »