Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Windows Phone (obrázkový návod)

Operační systém Windows Phone podporuje připojení na poštovní servery firmy Microsoft ve svém základním emailovém klientovi.

Součástí Windows Phone je mobilní Office - aplikace pro zobrazení a drobné úpravy souborů Word, Excel či PowerPoint. V základu operačního systému je též OneNote a OneDrive for Business. Z obchodu Windows Store si uživatelé mohou nainstalovat Lync.

Doporučuji si aspoň jednou prohlédnout Windows Phone Quick Start Guides. Je v nich stručně popsáno nastavení a používání Office, Lync, OneNote či jak synchronizovat soubory se školním OneDrive.

Připojení k poště v Office 365 na Windows Phone

Tento návod je psán pro aktuálně nejnovější verzi Windows Phone 8.1.

 1. V seznamu aplikací (popř. přes notifikační centrum) zvolte Nastavení
 2. V nastavení zvolíme záložku „e-mail+účty“
  winphone_1
 3. Následně zvolíme možnost  „přidat účet“
  winphone_2
 4. Z následující nabídky vybereme možnost „Exchange
  winphone_3
 5. V tomto formuláři je třeba vyplnit přihlašovací údaje – uživatelské jméno včetně @vse.cz (např. abcd01@vse.cz), heslo do InSISu.
  winphone_4
 6. Telefon po úspěšném přihlášení potvrdí připojení k emailovému účtu.
  winphone_5
 7. Školní schránku je následně možné najít mezi ostatními poštovními účty.
  winphone_6
 8. V seznamu aplikací přibude nová aplikace (ikona) pro tuto poštovní schránku. Po jejím spuštění uvidíte svoji poštu, můžete též upřesnit nastavení, např. co všechno se má synchronizovat s mobilem (pošta, kalendář, kontakty a úkoly).

 

Poznámka:
Poštovní klient si po připojení zjistí na serveru, pod jakou e-mailovou adresou má odesílat. Tj. pokud se Vám liší přihlašovací jméno (např. test00@vse.cz) od univerzitní e-mailové adresy (např. tom.test@fm.vse.cz), tak budete z mobilu (i z dalších klientů) odesílat se správnou adresou odesílatele i když v konfiguraci zadáváte přihlašovací jméno.

 


Translate »