Termíny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

17.12.2018 - 1.2.2019 - Zkouškové období

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Outlook – vytvoření skupiny kontaktů z Excelu

Pokud máte seznam e-mailových adres v Excelovském souboru, tak je můžete snadno zkopírovat do skupiny kontaktů (distribučního seznamu) v Outlooku a ten poté použít pro rozeslání dopisů.

 1. V Excelu vyberte označte pole s e-mailovými adresami a pomocí Ctrl+C je zkopírujte. Pokud máte vedle e-mailových adres i jména, označte a zkopírujte i je, výsledný seznam bude přehlednější.
  distribucni-seznam-1
 2. V Outlooku vytvořte novou skupinu kontaktů a doplňte název.
 3. Otevřete dialog pro přidání členů z kontaktů aplikace Outlook. Na pásu "Skupina kontaktů" stiskněte tlačítko "Přidat členy" a ze zobrazeného menu zvolte "Z kontaktů aplikace Outlook".
  distribucni-seznam-2
 4. Otevře se nové okno pro vybírání členů. Místo hledání kontaktů ale klikněte do dolního pole s názvem členové a pomocí kombinace kláves Ctrl+V vložte kontakty, které jste nazačátku zkopírovali z Excelu. Stisknutím tlačítka OK ukončíte vytváření skupiny kontaktů (distribučního seznamu).
  distribucni-seznam-3
 5. Výsledný seznam členů skupiny kontatků může vypadat takto:
  distribucni-seznam-4

 

Pokud máte v Excelu uloženo velké množství kontaktních údajů, tak je můžete nahrát i jako jednotlivé kontakty. Postup je popsán na stránkách firmy Microsoft.

Tento návod je vytvořen dle článku Creating a distribution list from an Excel document


Translate »