iPhone (obrázkový návod)

Operační systém iOS pro iPhone či iPad již delší dobu podporuje připojení na poštovní servery firmy Microsoft skrze základního emailového klienta. Lze pracovat s poštou a kalendářem, lze synchronizovat kontakty. Popis nastavení následuje.

V Apple Store jsou též k dispozici aplikace Lync for iPhone, Lync for iPad, OneNote for iPhone, OneNote for iPad či OneDrive for Business.  Též jek dispozici aplikace OWA for iPhone a OWA for iPad – další možnost přístupu k poště, kalendáři, kontaktům a úkolům.

Microsoft též pro iOS vytvořil Office – v našem případě jej ale mohou používat pouze studenti, pro zaměstnance není součástí licenčního plánu. Doporučuji si aspoň jednou prohlédnout iPhone and iPad Quick Start Guides. Jedna příručka popisuje instalaci a nastavení, druhá používání aplikací pro iPhone a iPad.

Připojení k poště v Office 365 na iPhone či iPad

Jednotlivé obrazovky se mohou v závislosti na verzi systému iOS měnit. Tento návod je psán pro aktuálně nejnovější verzi iOS 7.1.2.

 1. Otevřte si Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře -> Přidat účet
 2. Zvolte Exchange
  outlook_iphone_1
 3. Nyní vyplňte přihlašovací údaje. Do kolonky E-mail uveďte své uživatelské jméno společně s doménou @vse.cz, dále vaše Heslo a libovolný Popis. Zvolte Dále.
  outlook_iphone_2
 4. Nyní se iPhone/iPad snaží připojit k Vašemu poštovnímu účtu. Pokud by se objevil dotaz na server, tak zadejte outlook.office365.com.
 5. Na závěr si vyberte, které položky chcete synchronizovat. Zvolte Uložit.
  outlook_iphone_3
 6. Gratulujeme, nyní můžete na ploše kliknout na Mail a poštu začít používat.

 

Poznámka:
Poštovní klient si po připojení zjistí na serveru, pod jakou e-mailovou adresou má odesílat. Tj. pokud se Vám liší přihlašovací jméno (např. test00@vse.cz) od univerzitní e-mailové adresy (např. tom.test@fm.vse.cz), tak budete z mobilu (i z dalších klientů) odesílat se správnou adresou odesílatele i když ji nikde při konfiguraci nezadáváte.


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague
Translate »