Přihlášení do Office 365

Do Office 365 lze vstoupit z několika míst:

  1. přes speciální vstupní adresu o365.vse.cz,
  2. přes odkaz Office365 v InSIS - po přihlášení, na místě vstupu do poštovní schránky, pokud máte nastaven distribuční server Office365.

Při přihlašování je důležité používat uživatelské jméno ve formátu username@vse.cz (platí i pro uživatele z JH). Heslo je stejné jako do InSIS. prihlasovaci_okno

Po prvním přihlášení se Vás systém ještě zeptá na preferovaný jazyk a časové pásmo.

Změna hesla

V Office 365 se používá stejné heslo jako ve studijním systému (InSIS) či v lokální síti (Active Directory). Heslo si můžete změnit po přihlášení do insis.vse.cz, viz následující popis.

Problémy s přihlášením

Co lze najít v Office 365 po přihlášení?

V systému je možné pracovat přes webové rozhraní (přes internetový prohlížeč, např. Internet Explorer, Firefox, Opera,...) nebo pomocí specializovaných klientů, např. MS Outlook pro poštu. Řešení není závislé na používaném operačním systému.

Office365-prihlaseni

  1. Poštovní schránka (Outlook) a navazující groupwarové aplikace Kalendář a Osoby (kontakty). V poštovní schránce jsou též schovány úkoly.
  2. OneDrive - osobní diskový prostor,
  3. Weby - neveřejné týmové weby pro útvary/projekty,
  4. Project - aplikace na správu projektů,
  5. ... - pod třemi tečkami se schovávají další možnosti či aplikace.

V sekci Nastavení služeb Office 365 (pod ozubeným kolečkem vedle jména) lze najít různá nastavení účtu, včetně možnosti stáhnout si některé aplikace, např. OneDrive či MS Office Pro Plus (v případě studentů). Možnosti nastavování se mění v závislosti na tom, jakou máte zrovna aktivní aplikaci.

 


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague
Translate »