Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Přihlášení do Office 365

Související stránky

Do Office 365 lze vstoupit z několika míst:

 1. přes speciální vstupní adresu o365.vse.cz,
 2. přes odkaz Office365 v InSIS - po přihlášení, na místě vstupu do poštovní schránky, pokud máte nastaven distribuční server Office365.

Při přihlašování je důležité používat uživatelské jméno ve formátu username@vse.cz (platí i pro uživatele z JH). Heslo je stejné jako do InSIS. prihlasovaci_okno

Po prvním přihlášení se Vás systém ještě zeptá na preferovaný jazyk a časové pásmo.

Změna hesla

V Office 365 se používá stejné heslo jako ve studijním systému (InSIS) či v lokální síti (Active Directory). Heslo si můžete změnit po přihlášení do insis.vse.cz, viz následující popis.

Problémy s přihlášením

 • zadali jste chybné heslo - ověřte si znalost hesla např. přihlášením do InSIS.
 • zadali jste chybné přihlašovací jméno - je potřeba zadávat ve formátu username@vse.cz, nelze zadat např. @fm.vse.cz či jmeno.prijmeni@vse.cz, součástí nemůže být ani mezera na konci (občas ji automaticky doplní android),
 • nezměnili jste počáteční heslo v InSIS - heslo pro první přihlášení do InSIS nelze použít pro přihlášení do Office 365 či do lokální sítě VŠE. Nastavte si nové heslo v InSIS.
 • při změně hesla v InSIS jste zaškrtli volbu Potlačit synchronizaci na servery typu Active Directory - nově zadané heslo se nenastaví v Active Directory ani v Office 365. Nastavte nové heslo v InSIS a nezaškrtávejte tuto volbu.
 • více než 5 měsíců jste nebyli studentem/zaměstnancem školy - po 5 měsících se účet zruší a při opětovném nástupu do studia/zaměstnání na VŠE se znovu založí bez hesla a nelze se přihlásit. V InSIS si nastavte nové heslo a to se nastaví i do Office 365.
 • změnili jste si účet příliš brzo po vytvoření účtu - problém se týká hlavně studentů či externích spolupracovníků. Pokud si student změní heslo stejný den, kdy byl zapsán do studia, tak se toto heslo nedostane do Office 365, neboť účet v Office 365 se zakládá přes noc. Řešením je nové nastavení hesla v InSIS (lze nastavit stejné).
 • neuplynula dostatečná doba pro přiřazení licence v Office 365 - v Office 365 se přes noc zakládá účet a následně po několika hodinách se přiřazuje licence. Přiřazení licence může trvat až 24 hodin od založení účtu v InSIS. U studentů od zapsání do studia, u zaměstnanců od přenesení údajů z personálního systému (obvykle ráno v první pracovní den).
 • nemáte zřízen účet v Office 365 - uživatelé s několikatýdenním pobytem na škole a pracovníci externích firem nemají založen účet v Office 365. Viz pravidla pro přidělování licencí.

Co lze najít v Office 365 po přihlášení?

V systému je možné pracovat přes webové rozhraní (přes internetový prohlížeč, např. Internet Explorer, Firefox, Opera,...) nebo pomocí specializovaných klientů, např. MS Outlook pro poštu. Řešení není závislé na používaném operačním systému.

Office365-prihlaseni

 1. Poštovní schránka (Outlook) a navazující groupwarové aplikace Kalendář a Osoby (kontakty). V poštovní schránce jsou též schovány úkoly.
 2. OneDrive - osobní diskový prostor,
 3. Weby - neveřejné týmové weby pro útvary/projekty,
 4. Project - aplikace na správu projektů,
 5. ... - pod třemi tečkami se schovávají další možnosti či aplikace.

V sekci Nastavení služeb Office 365 (pod ozubeným kolečkem vedle jména) lze najít různá nastavení účtu, včetně možnosti stáhnout si některé aplikace, např. OneDrive či MS Office Pro Plus (v případě studentů). Možnosti nastavování se mění v závislosti na tom, jakou máte zrovna aktivní aplikaci.

 


Translate »