Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Listserv / News

Diskusní skupiny

Cílem užití diskusních skupin je výměna informací, poznatků, zkušeností a dotazů mezi lidmi, kteří se zajímají o shodná témata.

neadresně šířené diskusní skupiny - služba USENET, je známější patrně pod názvem Netnews či zkráceně též News.  Způsob distribuce informací:  uživatel se musí aktivně připojit a prohlédnout si, co je nového v diskusních skupinách, které jej zajímají.

adresně šířené diskusní skupiny - služba LISTSERV, známá též pod názvem Elektronická konference (mailing list},  Interest group (zájmová skupina), či Discussion list (diskusní seznam). Do diskusní skupiny se musíte přihlásit - abonovat si ji, příspěvky (články / articles) pak budou chodit na Vámi zadanou e-mailovou adresu.

Newsy se dají přirovnat k nástěnce. Příspěvky jsou na veřejně dostupném místě a záleží jen na rozhodnutí uživatele, zda bude některé z nich číst či ne. Listservy se oproti tomu přirovnávají spíše k abonování novin a časopisů.

Chcete-li založit adresnou diskusní skupinu (mailing-list), použijte formulář "Žádost o založení adresné elektronické skupiny (mailing-list)" ve formátu PDF nebo DOC.

Translate »