Bookmarky – import / export záložek

Firefox 18.1

 1.  Zálohu záložek provedeme přes nabídku “Záložky” -> “Zobrazit všechny záložky” (alternativně přes Ctrl+Shift+B). Pokud není řádek nabídek zobrazen, lze jej vyvolat klávesou F10.
 2. V nově otevřeném okně “Knihovna stránek” klikneme na “Import a záloha” a vybereme “Exportovat záložky do HTML...” (ujistěte se, že v levém menu je označen řádek “Všechny záložky”).
 3. Pojmenujeme soubor a vybereme cestu, kam se má uložit (nejlépe na Váš síťový disk “H:”). Pro import záložek je postup identický (ve druhém kroku pouze zvolíme “Importovat záložky z HTML” a zadáme cestu, kde je soubor uložen).

Google Chrome 24

 1. Otevřeme nabídku přes ikonu na pravé straně adresního řádku, zvolíme “Záložky” -> “Správce záložek” (alternativně přes Ctrl+Shift+O).
 2. Na nově otevřené kartě klikneme na nabídku “Uspořádat” a zvolíme “Exportovat záložky do souboru HTML...”.
 3. Vybereme název souboru a cestu kam se má uložit (nejlépe na Váš síťový disk “H:”). Pro import záložek je pak postup identický (ve druhém kroku pouze zvolíme “Importovat záložky ze souboru HTML” a zadáme cestu, kde je soubor uložen).

Internet Explorer verze 8 a 9

 1. Zálohu záložek provedeme přes nabídku “Soubor” -> “Import a export”,(pokud není řádek nabídek zobrazen, lze jej vyvolat klávesou F10).
 2. Vybereme “Exportovat do souboru” a zvolíme “Další”
 3. Vybereme “Oblíbené položky” a zvolíme “Další”
 4. Ponechte označenou složku “Oblíbené položky” pro export všech záložek
 5. Vyberte kam se má uložit soubor záložek, nejlépe na Váš síťový disk “H:”
 6. Export záložek je tímto dokončen. Pro import záložek je pak postup identický (v druhém kroku pouze zvolíme “Importovat ze souboru” a zadáme cestu, kde je soubor uložen).

Opera 12

 1. Klikneme na “Opera” ikonu v levém horním rohu, pokračujeme přes “Záložky” a “Správce záložek”.
 2. Na nově otevřené kartě klikneme na “Soubor” a poté Exportovat do HTML...”.
 3. Pojmenujeme soubor a vybereme cestu, kam se má uložit (nejlépe na Váš síťový disk “H:”). Pro import záložek je postup identický - ve druhém kroku pouze zvolíme “Importovat záložky Firefoxu...” (pokud jsme ukládali do souboru *.htm) případně “Importovat záložky Opery (pokud jsme ukládali do souboru *.adr) a vybereme cestu, kde je soubor uložen.

Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague
Translate »