1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Změna pošty z InSIS do Office 365

Dva časté dotazy

Mohu po přesunu do Office 365 posílat poštu z InSIS např. všem studentům na přednášce?

Ano. Stejně jako dosud můžete posílat dopisy všem studentům z přednášky či ze cvičení. Můžete posílat i jednotlivé dopisy z poštovní schránky. Odpovědi budete dostávat do poštovní schránky v Office 365.

Lze otevřít původní poštovní schránku v InSIS po změně do Office 365?

Ano. Po změně distribučního serveru na Office 365 se v horní liště InSIS nahradí odkaz - po kliknutí se nyní dostanete do poštovní schránky v Office 365. V sekci Osobní management ale stále zůstává odkaz na poštovní schránku v InSISu viz následující snímek obrazovky (Vaše uspořádání se může lišit v závislosti na Vámi zvoleném vzhledu InSISu):

isis2o365

V poštovní schránce uvidíte své minulé dopisy, můžete z ní odesílat nové dopisy či měnit nastavení pošty. Z nich zdůrazním dvě položky:

• nastavení odesílatele (univerzitní e-mail) v sekci Nastavení - Základní nastavení - Odesílatel se projeví i v Office 365 (a Lidé na VŠE),
  • povolení vzdáleného čtení pošty využijete při migraci pošty do Office 365.

isis2o365(2)Postup změny pošty z InSIS do Office 365

1. krok - zrušit přesměrování v InSIS (pokud si přeposíláte poštu mimo školu, např. na seznam.cz)
  2. krok - změnit distribuční server na Office 365
  3. krok - volitelný - nastavit přesměrování v Office 365
  4. krok - volitelný - zkopírovat dopisy z InSIS do Office 365

Na následujících stránkách najdete další informace pro začátek používání Office 365:

1. Zrušení přesměrování v InSIS

Přesměrování zrušíte v nastavení poštovní schránky v sekci nazvané Přeposílání pošty:

isis2o365-2

2. Změna distribučního serveru na Office 365

Umístění poštovní schránky (distribuční server) si nastavíte v InSISu sami v aplikaci „Doručování univerzitní pošty“, která je umístěna v sekci „Technologie a jejich správa“ na úvodní obrazovce po přihlášení.

isis2o365-3

Změna distribučního serveru trvá desítky minut, v případě velkého množství současných požadavků na změnu i několik hodin. Když se občas podíváte na stránku distribučního serveru, tak uvidíte stav nastavování.

3. Nastavení přesměrování v Office 365 (volitelně)

Můžete použít zjednodušenou volbu pro přesměrování všech zpráv zpráv včetně spamu na jednu cílovou adresu. Další možností je přesměrování zpráv pomocí pravidla pro doručenou poštu - lze rozlišit přesměrování a přeposlání, lze přeposílat pouze část pošty či na více adres, nepřeposílá se spam. Vytvořit pravidlo pro přesměrování veškeré pošty je snadné.

4. Zkopírování dopisů z InSIS do Office 365 (volitelně)

Staré dopisy Vám v InSISu zůstanou (pokud máte plnou schránku, tak by bylo vhodné ji promazat). Příspěvek Migrace dopisů z InSISu do Office 365 popisuje jejich zkopírování/přesunutí do nové schránky.