13.2.2017 - 12.5.2017 - Výuka v letním semestru 2016/2017

15.5.2017 - 23.6.2017 - Zkouškové období

Instalace MS Office (Word, Excel …) z Office 365, řešení problémů

Základní pravidlabanner_web_SA-5

1. Licence Office 365 ProPlus umožňuje instalovat Office až na 5 různých zařízení.
  2. Jsou podporovány následující zařízení:
    1. Osobní počítač s operačním systémem Windows Vista a novějším - instaluje se Office 2013 (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype pro firmy a InfoPath), popř. Office 2010 (nedoporučujeme). Instaluje se z Office 365.
    2. Počítač Mac s Mac OS X 10.6 a novějším. Instaluje se Office for Mac 2011 (Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote). Instaluje se z Office 365.
  3. Licenci Office 365 ProPlus mají přiřazenu zaměstnanci a studenti - blíže viz principy nasazení. Pokud ztratíte status studenta či zaměstnance, tak  ztrácíte i licenci Office 365 ProPlus.
  4. Každý den se snaží nainstalovaný Office připojit na servery Microsoftu a ověřit, zda máte stále přidělenu licenci. Pokud se nepodaří 30 dní ověřit licenci, tak již dále nebude možné upravovat dokumenty.

Office pro mobilní zařízení (iPhone, iPad či telefony s Androidem) je zdarma od listopadu 2014. Tj. tyto instalace se nepočítají do limitu 5 instalací.

Stručný popis instalace na PC či Mac

1. Přihlaste se na portálu o365.vse.cz.
  2. Po přihlášení přejděte do sekce Nastavení služeb Office 365 a zde pak v levé části naleznete odkaz Software.
  3. Nyní si v levém menu vyberte Office.
  4. Kliknutím na tlačítko Nainstalovat zahájíte stahování instalačního balíčku.
  5. Instalační balíček po stažení spusťte a postupujte dle instrukcí průvodce instalací.

Obrázkový návod instalace Office na PC

Problémy při instalaci na PC nebo Macimagebot

V dokumentu Řešení potíží s instalací Office na PC nebo Mac s Office 365 pro firmy najdete odpovědi např. na následující otázky:

Problémy s aktivací licence Office 365 ProPlus

Pokud máte problémy s aktivací licence Office 365 ProPlus, projděte jednotlivé kroky z Troubleshooting tips for Office 365 ProPlus. Konkrétně následující body:

• ověřte, že máte nainstalován Office 365 ProPlus, že nemáte na počítači jinou verzi Microsoft Office,
  • ověřte, že licence pro konkrétní počítač není deaktivována (můžete mít MS Office až na pěti zařízeních, při pokusu o instalaci na šesté zařízení se může stát, že se některá z předchozích deaktivuje, aktivace spravujete přes svůj účet),
  • zkuste spustit skript ospp.vbs - viz popis v dokumentaci,
  • ověřte konektivitu na licenční server,
  • ověřte, že máte povoleny aktualizace pro MS Office - licenční server může odmítnout starou verzi,
  • zkuste opravit instalaci Office 365 ProPlus - instalátor má volbu opravit instalaci.

Vím o případu, kdy vše bylo v pořádku a instalace stále hlásila "tato kopie Office není aktivovaná" a že zbývá xx dní funkčnosti. Po uplynutí doby se Office automaticky přepnul do aktivovaného stavu a normálně začal fungovat bez jakýchkoliv upozornění.