18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Migrace dopisů z InSISu do Office 365

Dvě varianty, výhody a nevýhody

Existující dopisy si můžete zkopírovat z InSISu do Office 365 buď přes poštovního klienta či přes migrační dávku (popsáno na této stránce).

Výhody/nevýhody migrace přes poštovního klienta:Zkopirovani-pres-postovniho-klienta

• složitější, musíte si nakonfigurovat poštovního klienta a sami kopírovat,
  • můžete si sami zvolit, které dopisy chcete zkopírovat a do kterých složek v Office 365,
  • při migraci můžete smazat zprávy uložené v poštovní schránce v InSISu (někdy výhoda, většinou nevýhoda),
  • obtížně se dělá přírůstkové kopírování nové pošty,

Výhody/nevýhody migrace přes migrační dávku:

• pro uživatele výrazně jednodušší, není potřeba poštovní klient s podporou IMAPu,
  • přenesou se všechny dopisy,
  • cílová složka se určuje na základě obsahu dopisu,
  • u odeslané pošty se nezkopírují skrytí příjemci,
  • lze zadat vícekrát - migrace je přírůstková, tj. při dalším požadavku se kopírují pouze nové dopisy,
  • nezkopírují se dopisy větší než 25 MB (včetně všech příloh),

Zkopírování dopisů přes migrační dávku

Před vytvořením požadavku na zkopírování dopisů nastavte české názvy složek v Office 365. Jinak se Vám nezkopírují odeslané dopisy do správné složky.

V InSISu si otevřete svoji poštovní schránku, přejděte na Nastavení a zvolte Migrace poštovní schránky. Dostanete se na následující obrazovku a na ní stiskněte tlačítko Založit požadavek na kopii.

Migrace-1

Nyní již čekáte, až se dopisy zkopírují, vlastní migrace trvá obvykle dvě hodiny. Pokud si znovu zobrazíte stránku pro migraci, tak byste měli vidět průběh migrace:

Migrace-2

Většinou se setkáte s následujícími stavy:

• vytvořený - zadali jste požadavek na zkopírování, zatím nebyl zpracován,
  • předaný ke zpracování - nyní se kopírují dopisy,
  • úspěšně dokončeno - zpracování požadavku na zkopírování úspěšně skončilo,

Pokud migrace dopisů skončí, tak na uvedené stránce uvidíte znovu tlačítko "Založit požadavek na kopii" a v historii uvidíte výsledný stav posledního požadavku na migraci.

Kde najdete zkopírované dopisy?

1. Vyčkejte, až celá migrační dávka úspěšně skončí, tj. v InSISu bude dávka uvedena ve sekci Historie a bude mít stav "Úspěšně dokončeno".
  2. Pokud máte otevřenu poštu v Office 365, tak ukončete prohlížeč a znovu se přihlaste k Office 365. Pokud používáte Outlook, tak ho ukončete a znovu spusťte.
  3. Odkud kam se kopírují jednotlivé dopisy je uvedeno v následující tabulce:
    složka v InSISu složka v Office 365
    Doručená pošta => Doručená pošta
    Inbox => Doručená pošta
    Odeslaná pošta => Odeslaná pošta
    Doručená pošta - pokud má dopis pouze skryté příjemce
    Sent => Odeslaná pošta
    Doručená pošta - pokud má dopis pouze skryté příjemce
    Koš => vytvoří se složka "Koš"
    Rozepsaná pošta => vytvoří se složka "Rozepsaná pošta"
    Spam =>  nekopíruje se
    jinak pojmenovaná => v Office 365 se vytvoří nová složka se stejným jménem jako v InSISu
  4. Nyní v Office 365 můžete přesunout koncepty ze složky "Rozepsaná složka" do složky "Koncepty" a dopisy ze složky "Koš" do složky "Odstraněná pošta" a nově vytvořené složky smazat.
  5. Pokud máte anglické názvy složek, tak po migraci máte dvě složky s odeslanou poštou - složku "Sent Items" a nově vytvořenou složku "Odeslaná pošta". Dopisy ze složky "Odeslaná pošta" je nutné přesunout do systémové složky "Sent Items".
  6. Pokud jste z InSISu odeslali nějaký dopis pouze na skryté adresy, tak ho najdete ve složce Doručená pošta. Obvykle se to týká dopisů poslaných všem studentům/spolužákům ze skupiny či všem studentům z přednášky. V InSISu se u těchto dopisů zobrazuje příjemce Dočasný seznam z aplikace InSIS ....
  7. V klientu Outlook se Vám může změnit pořadí složek - můžete si je znovu přeskládat.
  8. Při přístupu přes Web se Vám nemusí zobrazovat složky, klikněte na roztažené u nápisu Složky:
    Migrace-3
  9. Ani poté se nemusí zobrazit všechny složky a je nutné ještě kliknout na nápis "Další"
    Migrace-4
  10. Po určité době může zadat nový požadavek na migraci - migrace je přírůstková, tj. přenesou se pouze nové dopisy.