Termíny

18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Lokalizace názvů složek, změna časového pásma

Popis problémů

 • Uživatel má anglické názvy systémových složek (např Inbox, SentItems, Outbox, ...) i když používají české uživatelské rozhraní a chce si tyto složky přejmenovat na české názvy.
 • Při přístupu přes webové rozhraní mají dopisy posunutý čas (obvykle o 13 hodin) - čas v dopisech se přepočítává na jiné časové pásmo.
 • Chcete mít Office 365 v angličtině či v jiném jazyce.

Řešení

Místní nastavení (jazyk, formát času a časové pásmo) lze nastavit pouze přes webového rozhraní.

 1. Přihlaste se ke své poštovní schránce na o365.vse.cz.
 2. Na horní liště pod ozubeným kolečkem Office365-nastaveni-1 najdete volbu  Možnosti. Klikněte na ni.
  lokalizace-1
 3. Zobrazí se stránka na změnu nastavení Vaší poštovní schránky. V levém panelu rozbalte nabídku OBECNÉ a zde najdete volbu Časové pásmo:
  lokalizace-3
 4. Pod volbou jazyka zaškrtněte "Přejmenovat výchozí složky, aby jejich názvy odpovídaly zadanému jazyku". Pokud se Vám tato možnost nenabízí, tak jsou již názvy složek v češtině (v jazyku uvedeném nad touto volbou).
 5. Dole můžete změnit časové pásmo. Pro Českou republiku doporučuji použít "UTC+01:00 Praha, Bratislava, ...".
 6. Pokud uděláte nějakou úpravu, nezapomeňte nové nastavení ULOŽIT.

Při přejmenování složek může vzniknout chyba "The localization operation of the default folders of mailbox ... failed". Obvyklým důvodem je, že jste si sami vytvořili složku s názvem, jaký má mít některá systémová složka po přejmenování. Řešením je tuto Vaši kolidující složku přejmenovat. Podrobnější popis je v článku: Office 365: Cannot localize default folders.

Jazykové nastavení pro Office 365 a SharePoint

Výše uvedený postup ovlivní pouze mail a související aplikace (kalendář, úkoly, ...). Office 365 a SharePoint se řídí dle nastavení prohlížeče - jaký máte nastavený preferovaný jazyk pro webové stránky (Internet Explorer, Firefox, Chrome). U konkrétních webů může být počet jazyků omezen (např. je jen v češtině a angličtině), u některých aplikací může správce omezit seznam dostupných jazyků.

Následující možnost nastavení v červnu 2017 není k dispozici:

Pro aplikace SharePointu (OneDrive, Weby, Word Online, Excel Online, ...) si může uživatel nastavit své preference jazyků:

 1. Po přihlášení k Office 365 klikněte na profilovou fotku na horní liště vpravo a poté vyberte volbu O mně
  localizace-4
 2. Na následující obrazovce vpravo nahoře najdete volbu Upravit profil
  localizace-5
 3. Pod nápisem Upravit podrobnosti volíte skupiny parametrů, které chcete měnit. Jazykové volby se skrývají v pomocném menu se třemi tečkami:
  localizace-6
 4. Na následující obrazovce je možné nastavit preference jazyků. Seznam je obvykle na začátku prázdný, na následujícím obrázku je již preferována angličtina následovaná češtinou.
  localizace-7
 5. Nezapomeňte nové nastavení uložit - tlačítko je dole na stránce. Změny se projeví po několika minutách, obvykle je nutné se znovu přihlásit.


Translate »